Rynek nieruchomości w 2022 roku

27 stycznia 2022

Rynek nieruchomości w 2022 roku

W 2021 roku rynek nieruchomości przeszedł kilka dynamicznych zmian związanych w dużej mierze z pandemią i jej konsekwencjami. Jak zapowiada się 2022 rok? Odpowiadamy.

Rok 2021 przyniósł rozdźwięk pomiędzy popytem a podażą, a także rosnące ceny mieszkań. Między innymi z uwagi na zapowiedzi kryzysu gospodarczego na zakup nowego mieszkania w Warszawie zdecydowało się znacznie więcej osób niż pierwotnie zakładano. Ta tendencja utrzymuje się do dziś, a zainteresowanie nowymi mieszkaniami wcale nie maleje. Nieruchomości są bowiem bezpieczną formą inwestycji, w przeciwieństwie do lokat, których warunki są coraz gorsze.

2021 – co zmieniło się na rynku deweloperskim

Fakt, że razem z pandemią pojawił się problem związany z przebywaniem w domu, sprawił, iż wiele osób postanowiło zainwestować w nowe mieszkanie w Warszawie – nierzadko większe lub lepiej zlokalizowane. Osobną kwestią jest to, iż w 2021 roku wzrosły ceny materiałów budowlanych, co przełożyło się na skok cen nieruchomości. Nie bez znaczenia jest także rosnąca inflacja, która miała swój udział we wzroście ceny za 1 mkw. Mimo to nieruchomości wciąż stanowią stabilny sektor gospodarki i najbardziej pewną lokatę kapitału.

Rok 2022 na rynku nieruchomości – czego można oczekiwać

Niektóre zjawiska, które miały miejsce w 2021 roku, będą aktualne również w Nowym Roku – 2022. Wiemy już, że inflacja nadal rośnie, a co za tym idzie – może nastąpić wzrost cen materiałów budowlanych. Eksperci rynku nieruchomości zwracają jednak uwagę na to, że w dużych miastach, takich jak Warszawa, może dojść do obniżek cen nowych mieszkań. Z tego powodu, planując zakup mieszkania, warto być na bieżąco i zapoznać się z ofertą profesjonalnego dewelopera.

Nowe mieszkania Warszawa – szeroka oferta

Firmy deweloperskie, takie jak APM Development, są w gotowości do dalszego działania. Statystyki wskazują na to, że tylko w pierwszej połowie 2022 roku na rynku może pojawić się prawie 1300 nowych inwestycji. Jest to ponad 30% więcej niż w roku 2021. Świadczy to równoześnie o tym, że rynek nieruchomości odpowiada na zapotrzebowanie kupujących. Jeśli chodzi o nowe mieszkania, Warszawa jest na prowadzeniu – powstaje tu wiele atrakcyjnych inwestycji mieszkaniowych w korzystnych cenach. Jeśli interesuje Cię zakup mieszkania w Warszawie, nie zwlekaj i zapoznaj się z naszą ofertą!