Przewidywania dotyczące rynku nieruchomości na rok 2023

25 listopada 2022

Sytuacja gospodarcza nie napawa optymizmem – zewsząd docierają do nas informacje o rzekomej recesji, rosnącej inflacji i niestabilności. Jakie są jednak przewidywania co do rynku nieruchomości w 2023 roku?

Nie da się ukryć, że ostatnie miesiące obfitowały w niepokojące doniesienia dotyczące sytuacji gospodarczej. Galopująca inflacja, rosnące stopy procentowe, niepewność co do przyszłości i widmo recesji nie napawały pozytywnym nastawieniem. Przyznać trzeba, że naturalna była niepewność co do tego, czy warto inwestować w nieruchomości. Warszawa jest miastem, w którym mimo wszystko wciąż powstają coraz to nowsze inwestycje i nie ma się temu powodu dziwić. Dlaczego? Inwestycja w nieruchomości to w końcu doskonały sposób na ulokowanie swojego kapitału.

Nieruchomości Warszawa – sposób na zabezpieczenie kapitału na niepewne lata

Ta niepewna sytuacja nie zmienia faktu, iż to właśnie inwestycje wychodzą na prowadzenie, gdy chodzi o skuteczne sposoby na zabezpieczenie kapitału. Zainteresowanie mieszkaniami z pewnością nadal się utrzyma – pokazał to chociażby ostatni rok, w którym mimo rosnących cen m.in. za wynajem popyt na nieruchomości w Warszawie był ogromny. Wartość pieniądza niestety wciąż spada i choć zapewne wkrótce inflacja wyhamuje, to warto zabezpieczyć swój kapitał i właśnie w nieruchomościach ulokować swoje oszczędności. Dodatkowym czynnikiem, bezpośrednio związanym z inflacją, jest wzmacnianie cen mieszkań – przewidywania rynkowe wskazują, iż cena za metr kwadratowy w 2023 wzrośnie względem ceny z 2022, choć zapewne wzrost ten nie będzie tak dynamiczny, jak ten notowany w 2022 roku.

Atrakcyjne nieruchomości w Warszawie

Jeśli rozważają Państwo zakup mieszkania lub lokalu usługowego bądź też myślicie o tym, aby zakupić lokale inwestycyjne (tzw. mikrolokale), to zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Posiadamy atrakcyjne nieruchomości w całej Warszawie, zawsze jednak stawiamy na topowe lokalizacje, takie jak np. Mokotów. Wiemy, jakie dzielnice Warszawy cieszą się zainteresowaniem wynajmujących, a także jakie metraże są najczęściej przez nich poszukiwane, dlatego kupno mieszkania pod wynajem od APM Development będzie bezpiecznym rozwiązaniem. Nasi specjaliści z chęcią przedstawią Państwu rozwiązanie dla Was idealne i dostosują oczekiwania czy możliwości finansowe do konkretnej propozycji. Zapraszamy do kontaktu!