Plusy mieszkania na Mokotowie

Plusy mieszkania na Mokotowie

18 grudnia 2014

Lewobrzeżną dzielnicę Warszawy – Mokotów, można nazwać pewniakiem. Właśnie to miejsce w praktycznie każdym badaniu jest typowane jako najprzyjaźniejsze do mieszkania w stolicy. Ponadto nic nie wskazuje na jakiekolwiek roszady w zestawieniach. Mieszkańcy Mokotowa nieprzerwanie są zadowoleni z miejsca, które wybrali do zasiedlenia. Co wpływa na popularność tej dzielnicy? Jakie zalety wymienia się najczęściej?

Średnio co piąta osoba planująca wyprowadzkę do Warszawy lub chcąca zmienić miejsce zamieszkania chciałaby osiedlić się na Mokotowie. Przekłada się to na działania deweloperów, którzy chętnie lokują kapitał po lewej stronie Wisły. Nasza grupa – APM Development jest w trakcie realizacji inwestycji „Osiedle Bluszczańska II”, „Osiedle Bartycka II” i „Osiedle Rubikon” oraz planuje realizację projektu „Willa Miejska”, właśnie na Mokotowie.

O wyjątkowości Mokotowa najlepiej świadczy fakt, że osoby tam urodzone, nie planują wyprowadzki. Często z pokolenia na pokolenie osiedlają się tam całe rodziny, będąc zadowolonymi z podjętej decyzji. Przekłada się to na statystki – jest to najbardziej i najgęściej zaludniona dzielnica w Warszawie, również jedna z największych pod względem powierzchni.OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Mieszkania na Mokotowie cieszą się niemałą popularnością z wielu względów. Wśród największych zalet dzielnicy wymienia się połączenie natury z nowoczesnymi rozwiązaniami – mieszkający po lewej stronie Wisły nie mogą narzekać na ilość terenów zielonych, a jednocześnie mają do dyspozycji doskonałą komunikację – metro, tramwaje, linie kolejowe i autobusowe, mieszkają blisko centrum i zagłębia biurowego na Służewcu. Nie bez znaczenia pozostaje bliskość sporej ilości szkół, sklepów i centrów handlowych. Mieszkańcy Mokotowa bez wahania mogą powiedzieć, że „wszędzie mają blisko”.
Kolejne plusy to między innymi cisza i bezpieczeństwo. Decydując się na zakup mieszkania na Mokotowie można być pewnym spokojnego życia na dobrym poziomie. W większości przypadków (około 60 proc.) mieszkańcy lewobrzeżnej dzielnicy są zadowoleni z objętości portfela, choć nie jest to najlepszy wynik w stolicy. Inne zalety Mokotowa to na pewno niska zabudowa, mnóstwo klimatycznych kamieniczek, restauracji i knajpek. Dla wielu liczyć się będzie również fakt, że bezustannie uważany jest za niezwykle prestiżową warszawską dzielnice.

Mokotów najpopularniejszą dzielnicą Warszawy
Mieszkanie na Mokotowie jest marzeniem wielu przybywających do stolicy. Lokale w tej części stolicy sprzedają się jak świeże bułeczki – deweloperzy tworzą nowe miejsca, które w mgnieniu oka są zajmowane. Nie ma się co dziwić – doskonałe skomunikowanie z pozostałymi dzielnicami, łatwy dojazd do centrum, atrakcyjne budownictwo, dostępność centrów handlowych, szkół i przedszkoli, mnóstwo terenów zielonych i atrakcyjnych miejsc do wypoczynku czynią Mokotów niezwykle przyjaznym i wręcz zachęcającym do mieszkania.