Na co zwrócić uwagę wybierając lokal usługowy pod biznes?

25 lipca 2022

Lokale usługowe w Warszawie to doskonały sposób na ulokowanie kapitału, który cieszy się zainteresowaniem wielu inwestorów, a także przedsiębiorców poszukujących idealnej lokalizacji dla swojego biznesu.

Lokal usługowy, czyli miejsce, w którym działalność może rozpocząć sklep, biuro, restauracja, gabinet lekarski bądź stomatologiczny, salon kosmetyczny, żłobek czy też innego rodzaju punkt usługowy, sam w sobie jest doskonałym pomysłem na biznes. Wynajem tego rodzaju lokali to intratne rozwiązanie, które przynosi stały dochód, podobnie jak prowadzenie własnego biznesu w miejscu, gdzie z pewnością będzie na niego zapotrzebowanie.

Na nowo powstających osiedlach zawsze niezbędna jest infrastruktura, która ułatwi życie mieszkańcom – popyt na różnego rodzaju usługi jest gwarantowany. Własny lokal usługowy na terenie Warszawy można użytkować na różne sposoby. Znaczenie ma jednak kilka czynników, które zadecydować mogą o powodzeniu biznesu.

Lokale usługowe Warszawa – na co się zdecydować?

W ofercie naszej firmy, APM Development, znajdują się rozliczne lokale usługowe. Posiadamy lokale o różnej powierzchni, a to pozwala na łatwy wybór – pod kątem metrażu wymaganego dla danej działalności.

Nasze inwestycje zlokalizowane są w różnych częściach Warszawy, są to m.in.:

  • Bartycka Residence,
  • Osiedle Bluszczańska,
  • Osiedle Kondratowicza,
  • Cristal Park Residence,
  • Apartamenty Nowy Marysin.

Łączy je jednak wszystkie atrakcyjne położenie, które jest jednym z kluczowych czynników sukcesu, gdy idzie o wynajem lokalu usługowego bądź prowadzenie w nim biznesu.

Lokalizacja – lokale usługowe Warszawa

Wspomniana już lokalizacja to ważne kryterium zakupu lokalu usługowego. Kupując taki lokal, należy wziąć pod uwagę popyt na usługi. Powinien więc znajdować się on na takim osiedlu, na którym mieszka wielu ludzi, czyli potencjalnych klientów dla danego biznesu. Prócz samej lokalizacji ważne jest także umiejscowienie – lokal usługowy powinien był położony w pobliżu ulicy, a także posiadać w pobliżu miejsca parkingowe dla klientów, także tych, którzy na danym osiedlu nie mieszkają. Oczywiście wejście do lokalu oraz parking powinny być dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

Co jeszcze jest ważne?

Lokal usługowy powinien spełniać jeszcze kryteria warunkujące możliwość prowadzenia działalności o konkretnym profilu. Niektóre biznesy wymagają odpowiednich przyłączy, np. salony kosmetyczne, gabinety lekarskie czy też restauracje. Inną kwestią są jeszcze wymogi określone w przepisach, jak na przykład wysokość i szerokość pomieszczenia, w którym prowadzona jest działalność, a także instalacje.

Jeśli rozważasz zakup lokalu usługowego pod swój biznes, zapraszamy Cię do kontaktu – pomożemy Ci dobrać idealne miejsce!