Mieszkania pod wynajem – czy warto?

29 listopada 2021

Od kilku lat inwestycje w nieruchomości cieszą się dużym powodzeniem. Z roku na rok popyt na zakup mieszkań rośnie – w tym właśnie lokali inwestycyjnych, które z korzyścią można wynająć, zyskując zwrot z poczynionych nakładów finansowych. Czy wciąż opłaca się kupować mieszkania na wynajem warszawa ? Odpowiedź jest tylko jedna – jak najbardziej!

Mieszkania Warszawa – zakup pod wynajem

Okazuje się, że w dzisiejszych czasach zakup mieszkania pod wynajem cieszy się dużo większą popularnością niż lokata w banku. Nic w tym dziwnego, inflacja jest bowiem rekordowo wysoka i wartość pieniądza maleje. Gotówkę lepiej zatem ulokować w nieruchomości. Kupując mieszkanie w takim mieście, jak Warszawa, nie trzeba się obawiać, że zabraknie chętnych na wynajem. Do stolicy wciąż przybywają ludzie z całej Polski – na studia bądź do pracy, wynajmem mieszkań dla swoich pracowników interesują się także firmy.

Jakie mieszkanie pod wynajem kupić?

Mieszkanie, aby zawsze z łatwością można je było wynająć, powinno spełniać kilka kryteriów:

  • dobra lokalizacja, blisko przystanków komunikacji miejskiej, z łatwym dojazdem do centrum,
  • atrakcyjna okolica z rozwiniętą infrastrukturą,
  • metraż ok. 40-50 mkw jest optymalny, ponieważ statystycznie najczęściej poszukiwane mieszkania to mieszkania dwupokojowe.

Oczywiście nie bez znaczenia jest wyposażenie mieszkania, warto zadbać, by było one wygodne i funkcjonalne, urządzone w uniwersalnym stylu – tak, aby z łatwością wynajmujący mogli zaaranżować je zgodnie ze swoim gustem, np. dobierając tylko dodatki.

Lokale pod inwestycje Warszawa

W Warszawie buduje się sporo nowych inwestycji, jednak nie wszystkie będą gwarantem szybkiego i rentownego wynajmu. Inwestycje, które z pewnością warto wziąć pod uwagę przy poszukiwaniu mieszkania pod inwestycję, to m.in. Apartamenty Nowy Tarchomin oraz Apartamenty Nowy Marysin. Są zlokalizowane w atrakcyjnej okolicy, dobrze usytuowanej, a przy tym w sąsiedztwie terenów zielonych. Dostępne lokale mają zróżnicowaną powierzchnię u funkcjonalny rozkład, dzięki czemu bez trudu staną się przedmiotem najmu.