Mieszkania Inwestycyjne – idealny produkt do zainwestowania środków!

22 grudnia 2022

W ostatnim czasie, gdy inflacja stale rosła, nieruchomości okazały się niezawodnym sposobem na lokatę swoich funduszy. Dlaczego warto inwestować w mieszkania inwestycyjne? Odpowiadamy.

Mijający rok 2022 zaskakiwał nas wielokrotnie, między innymi stałym wzrostem inflacji. Wartość pieniądza z tygodnia na tydzień, a nieraz z dnia na dzień, gwałtownie spadała. W takich okolicznościach kapitał ulokowany na koncie niestety „topniał”… Z tego właśnie powodu idealnym rozwiązaniem okazało się nabywanie dóbr, które na wartości nie stracą – a wręcz przeciwnie z czasem ich wartość się zwiększy. Do takich dóbr zaliczają się rzecz jasna nieruchomości.

Mieszkania inwestycyjne – dlaczego warto?

Czy kupno mieszkania inwestycyjnego się opłaca? Jak najbardziej! Przede wszystkim należy podkreślić, że popyt na mieszkania do wynajęcia w Warszawie gwałtownie rośnie, a eksperci przewidują, iż ten trend się utrzyma. Ma to związek m.in. z tym, że wiele osób nie otrzymało kredytu po tym, gdy jego koszty (m.in. stopy procentowe) wzrosły, a banki zaczęły coraz baczniej analizować spływające wnioski. Osoby, które planowały kupno swojego mieszkania, ale nie mogły sfinalizować zakupu z uwagi na odmowną decyzję kredytową, będą mieszkania wynajmować. Drugi czynnik to rosnąca liczba osób, które do naszego kraju przybywają m.in. zza wschodniej granicy, dla nich także wynajem to dogodne rozwiązanie. Innymi słowy: popyt na wynajem mieszkań będzie rósł, tak więc nie trzeba się obawiać, iż na mieszkanie nie będzie chętnych.

Gdzie i jakie mieszkanie inwestycyjne zakupić?

Oczywiście należy podkreślić, że aby mieszkanie się wynajęło, najlepiej spełnić kilka kryteriów – jedno z nich to lokalizacja, a drugie to odpowiedni metraż. Według statystyk największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania o powierzchni ok. 40 mkw. W naszej ofercie znajdują się takie lokale mieszkaniowe, które dostępne są także w opcji wykończenia „pod klucz”. Oznacza to, iż są gotowe od razu do wynajęcia!

Oferta APM Development – mieszkania inwestycyjne

Już teraz mamy do sprzedania pakiet 6 lokali mieszkaniowych po około 90 mkw, w których znajdują się m.in. dwa mieszkania o metrażu ok. 42 mkw przeznaczone pod wynajem długoterminowy. Mieszkania te są obecnie wynajęte, a co za tym idzie – już od momentu zakupu będą na siebie zarabiać! Nie trzeba nawet poszukiwać najemców, aby cieszyć się wpływającym na konto czynszem za wynajem. Ostatnie wolne mieszkania znajdują się również w naszej inwestycji Apartamenty Nowy Marysin III – co więcej, są one wykończone i od zaraz mogą być zamieszkane przez wynajmujących.

Interesuje Cię bezpieczne zainwestowanie Twoich środków? Zgłoś się do nas, a przedstawimy Ci ofertę!