Mieszkania dogodne dla rodzin

25 maja 2022

Zakup mieszkania to duży krok i poważna decyzja. Dlatego warto odpowiednio wybrać docelowy lokal, aby jak najlepiej służył całej rodzinie. Co jest szczególnie ważne, gdy kupuje się mieszkanie dla rodziny?

Kupno mieszkania jest sporym wyzwaniem, ponieważ na rynku nieruchomości powstaje wiele nowych inwestycji, różniących się od siebie pod wieloma względami, m.in. lokalizacją, metrażem, rozkładem mieszkania czy infrastrukturą. Każdy kupujący stara się wybrać taki lokal mieszkaniowy, który jak najlepiej sprawdzi się w jego przypadku i odpowie na jego potrzeby.

Mieszkanie dla rodziny – na co zwrócić uwagę?

Gdy chodzi o kupno mieszkania dla rodziny, potrzeby mieszkaniowe są konkretnie sprecyzowane. Na co rodziny kładą szczególny nacisk, poszukując dla siebie nowego mieszkania? Aspektów jest kilka, a kluczowe z nich to:

  • Lokalizacja – dobra komunikacja z centrum miasta, bliskość przystanków komunikacji miejskiej, aby każdy z członków rodziny mógł z łatwością dotrzeć do swojej pracy, szkoły czy na zajęcia pozalekcyjne,
  • Infrastruktura – plac zabaw na osiedlu, bliskość terenów zielonych, a także położone w pobliżu przedszkola i szkoły,
  • Bezpieczna okolica,
  • Metraż mieszkania – w przypadku rodziny 2+2 najczęściej poszukiwane są mieszkania 3-4 pokojowe, aby zapewnić każdemu członkowi rodziny własną przestrzeń, a także wspólny salon,
  • Posiadanie balkonu, tarasu czy ogródka – to zdecydowanie duży plus, gdy mowa o mieszkaniu dla rodziny,
  • Winda w budynku – must-have, zwłaszcza przy mniejszych dzieciach, aby nie wnosić akcesoriów takich jak wózek, fotelik, rowerek po schodach.

Idealne mieszkanie dla Twojej rodziny od APM Development

W APM Development doskonale znamy potrzeby rodzin, dlatego w naszych inwestycjach nie brakuje lokali mieszkaniowych, które pomyślane są z myślą o nich.

Doskonałym przykładem są inwestycje:

  • Apartamenty Nowy Tarchomin, w których dostępne są mieszkania o metrażu do 85 mkw. Inwestycja jest świetnie skomunikowana z centrum, posiada rozbudowaną infrastrukturę i leży w pobliżu lasów miejskich, parków i rezerwatów,
  • Apartamenty Nowy Marysin – znajdują się tutaj funkcjonalne mieszkania o powierzchni do 61 mkw, a okolica jest bezpieczna i zielona, na dodatek świetnie skomunikowana z centrum miasta,
  • Cristal Park Residence – położona w sercu Mokotowa, z przestronnymi i nowoczesnymi apartamentami o powierzchni nawet 154 mkw.

Jeśli poszukujecie Państwo mieszkania dla siebie i swoich najbliższych, zachęcamy do kontaktu!