Jak wybrać korzystne miejsce na lokal usługowy?

22 lutego 2022

Lokale usługowe w Warszawie cieszą się zainteresowaniem inwestorów, którzy chcą ulokować kapitał w takiej nieruchomości, oraz przedsiębiorców, którzy planują prowadzić w nich własną działalność gospodarczą.

Lokal usługowy, w którym działać będzie sklep, salon kosmetyczny, gabinet lekarski czy inny punkt usługowy, to doskonały pomysł na biznes. Wielu przedsiębiorców decyduje się na działalność usługową na nowych osiedlach, gdzie dopiero tworzy się infrastruktura i gdzie na pewno będzie zapotrzebowanie na usługi różnego rodzaju. Kupno własnego lokalu usługowego w Warszawie to równocześnie inwestycja, lokal zawsze można wynająć i czerpać z tego tytułu stały dochód. Aby lokal doskonale spełniał swoją rolę, kluczowe jest miejsce, w jakim zostanie kupiony.

Lokale usługowe Warszawa – jaki lokal kupić?

W ofercie deweloperów wznoszących kolejne osiedla w Warszawie znajdują się rozliczne lokale usługowe. Nasza firma, APM Development, także posiada w swojej ofercie lokale tego typu. Co ważne, oferujemy lokale o różnej powierzchni, dzięki czemu bez trudu można dobrać metraż lokalu do profilu działalności danego biznesu. Inną istotną kwestią jest to, że nasze realizacje umiejscowione są w atrakcyjnych dzielnicach Warszawy, m.in. na Mokotowie, ale także na Wawrze oraz na Targówku.

Ważne kryterium wyboru lokalu usługowego – lokalizacja

Kupując lokal usługowy w Warszawie, należy kierować się tym, aby znajdował się na osiedlu, gdzie mieszka lub docelowo zamieszka większa liczba mieszkańców. Dzięki temu zapewnimy sobie Klientów. Równie ważne jest usytuowanie blisko ulicy oraz miejsca parkingowe, z których będą mogli skorzystać klienci, także ci, którzy mieszkają poza danym osiedlem. Ważne jest też dostosowanie lokalu do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Inne kwestie, które warto wziąć pod uwagę, to m.in. zaplecze sanitarne – w niektórych działalnościach istotne są odpowiednie przyłącza, aby móc prowadzić biznes (np. gastronomiczny czy z branży beaty). Osobna sprawa to spełnienie wymogów określonych w przepisach prawach, dotyczących m.in. wysokości czy szerokości pomieszczeń, instalacji wodnej czy elektrycznej. Osoby zainteresowane kupnem lokali usługowych zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy: https://www.apm-development.com.pl/lokale-uzytkowe-warszawa