Dlaczego Mokotów uznawany jest za prestiżową dzielnicę Warszawy?

29 sierpnia 2022

Mokotów uchodzi za najbardziej prestiżową spośród dzielnic Warszawy. Co wpływa na taką renomę Mokotowa? Odpowiadamy!

Mokotów jest dzielnicą, która cieszy się szczególną popularnością wśród mieszkańców stolicy. Dużym zainteresowaniem darzą tę dzielnicę także osoby, które planują dopiero kupno mieszkania – wiele z nich chciałoby zamieszkać właśnie na Mokotowie. Mokotów jest największą, jeśli chodzi o liczbę mieszkańców, dzielnicą stołecznego miasta. Zajmuje także – po Białołęce i Wawrze – trzecie pod względem powierzchni miejsce w Warszawie. Pierwsza wzmianka o tej dzielnicy pochodzi z 1367 roku – wówczas była to jednak podwarszawska wieś. W okresie międzywojnia Mokotów gwałtownie się rozwinął – dynamiczny rozwój przerwał wybuch II wojny światowej.

Mokotów – charakterystyka dzielnicy

Mokotów słynie z dużej ilości terenów zielonych, takich jak parki (wystarczy wymienić choćby Pole Mokotowskie, Park Arkadia, Park Morskie Oko czy Park Dolina Służewska), a także zbiorników wodnych, jak np. Jezioro Czerniakowskie. To wszystko sprawia, że tę dzielnicę szczególnie lubią osoby aktywne fizycznie, a także lubiące spędzać czas na łonie natury.

Jeśli chodzi o zabudowę Mokotowa, to jest ona mocno zróżnicowana. Znaleźć tu możemy m.in. przedwojenne wille, a także bloki z okresu PRL-u. Oczywiście powstają tu także nowoczesne apartamenty, takie jak Augustów Residence czy Cristal Park Residence. Co ważne, Mokotów to nie tylko dzielnica mieszkaniowa, ale także prawdziwe biznesowe zagłębie – znajduje się tu wiele biurowców, przez co mieszkańcy Mokotowa pracujący np. w warszawskich korporacjach, mają blisko do pracy.

Mokotów – skąd ta popularność?

Bez wątpienia Mokotów to interesująca i różnorodna dzielnica. Jest doskonałym wyborem zarówno dla osób, którym zależy na ciszy, spokoju i dużej ilości terenów zielonych, jak i dla tych, które chcą żyć blisko centrum stolicy, w którym tętni życie. Warto dodać, że jest to dzielnica bezpieczna. Z uwagi na fakt, że znajduje się tutaj wiele klimatycznych budynków z okresu przedwojennego, a także liczne nowoczesne osiedla, każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Na prestiż tej dzielnicy wpływa m.in. bliskość centrum Warszawy, a także fakt, iż stanowi biznesowe zagłębie stolicy. Dodatkowo można znaleźć tu wiele miejsc idealnych do odpoczynku – zarówno w plenerze, jak i w licznych restauracjach czy kawiarniach.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych inwestycji na Mokotowie!