Czy inwestycja w nieruchomości jest nadal opłacalna?

29 sierpnia 2022

Koniec 2021 roku przyniósł znaczne wzrosty, jeśli idzie o rynek mieszkaniowy – ceny mieszkań wzrosły, ale nie tylko, ponieważ coraz wyższe były stawki za wynajem mieszkań. Czy inwestycja w mieszkania Warszawa nadal się opłaca?

Ostatni rok to istny roller coaster, jeśli chodzi o rynek mieszkaniowy. Najpierw wzrost cen materiałów budowlanych, który przełożył się na wzrost cen mieszkań, potem rosnące stopy procentowe, zmieniające się warunki kredytowania i sytuacja społeczno-gospodarcza. Czy te wszystkie czynniki wpłynęły na opłacalność inwestycji w mieszkania w Warszawie? Bynajmniej!

Mieszkania Warszawa – wciąż doskonały sposób na inwestycję

Inwestowanie w nieruchomości to niezmiennie bardzo atrakcyjny sposób na to, aby inwestować swój kapitał. W dobie szalejącej inflacji to świetne rozwiązanie, które pozwala zabezpieczyć finanse przed utratą wartości. Nawet obecnie, gdy sytuacja na rynku nieruchomości jest pełna zawirowań, wciąż można oczekiwać satysfakcjonujących stóp zwrotu.

Stale rośnie popyt na mieszkania w Warszawie

Popyt na mieszkania w Warszawie jest coraz większy. Warto podkreślić, że w obecnej sytuacji, gdy o kredyt mieszkaniowy jest coraz trudniej, a ceny wynajmu rosną, inwestycja w mieszkanie na wynajem to bardzo dobra decyzja. Analizując to, jak zmienia się rynek nieruchomości, można wysnuć prosty wniosek – wciąż będzie duże zapotrzebowanie na wynajem lokali mieszkaniowych.

Ceny nieruchomości spadną?

Nie warto jednak czekać z decyzją o zakupie mieszkania – ostrożność może sprawić, że za lokal zapłacimy więcej. Nie należy bowiem spodziewać się obniżek cen, wręcz przeciwnie – wielu ekspertów wskazuje na fakt, iż ceny mogą tylko rosnąć. Wiąże się to m.in. z tym, że z roku na rok maleje dostępność gruntów inwestycyjnych, co przekłada się na wysokie ceny zakupu, wpływające z kolei na ceny nieruchomości. Podobnie jest z materiałami budowlanymi, które są coraz droższe. Na wzrost cen mogą też wpływać zapowiadane nowe regulacje dotyczące warunków technicznych budowy mieszkań.

Kupno mieszkania – Warszawa

Jeśli rozważasz zakup mieszkania w Warszawie, zapraszamy Cię do zapoznania się z naszą ofertą. Znajdziesz w niej mieszkania idealne do zamieszkania lub pod inwestycję, w najlepszych częściach miasta. Zgłoś się do nas, a chętnie przedstawimy Ci szczegóły!