Białołęka atrakcyjną dzielnicą dla rodzin

22 grudnia 2022

Białołęka to jedna z warszawskich dzielnic, która cieszy się dużym zainteresowaniem osób planujących zakup mieszkania. Tarchomin to z kolei część tej dzielnicy, w której powstaje nasza inwestycja Apartamenty Nowy Tarchomin.

Białołęka ma powierzchnię 74 mkw. Znajduje się w północnej części Warszawy. Szacuje się, że zamieszkuje ją ponad 65 tysięcy mieszkańców. Znaczącą większość stanowią rodziny z dziećmi – nie bez powodu, ponieważ jest to miejsce dla nich atrakcyjne. Jest ku temu co najmniej kilka przesłanek.

Mieszkania Tarchomin

Białołęka, a w jej ramach także Tarchomin, to część Warszawy, która najszybciej się rozbudowuje. Powstają tutaj zarówno budynki wielorodzinne, jak np. Apartamenty Nowy Tarchomin, jak i osiedla budynków jednorodzinnych. Każdy, kto szuka mieszkania dla siebie, może znaleźć odpowiedni lokal. Co ważne, także oferta mieszkań jest niezwykle rozwinięta – są tu mieszkania zarówno tzw. kawalerki, jak i takie czteropokojowe.

Świetna lokalizacja

Jeśli chodzi o zalety Białołęki, to z pewnością jedną z nich jest lokalizacja. Białołęka położona jest w taki sposób, że bez trudu dojechać można do centrum Warszawy, ale też w inne jej rejony. Przez dzielnicę przebiega linia kolejowa, dzięki której mieszkańcy korzystać mogą m.in. z Kolei Mazowieckich. Dodatkowo dzielnica ta posiada takie arterie jak Trakt Nadwiślański, Trasa Mostu Północnego czy Trasa Olszynki Grochowskiej. Dzięki temu sprawnie dojechać można do centrum także samochodem. Oczywiście Białołęka jest doskonale skomunikowana również za pomocą komunikacji miejskiej.

Liczne tereny zielone

Tym, co na pewno jest dużym atutem Białołęki, jest z pewnością fakt, iż duży procent powierzchni tej dzielnicy zajmują zielone tereny, takie jak na przykład Park Henrykowski o powierzchni ponad 30 tysięcy mkw czy Park Picassa o powierzchni ponad 36 tysięcy. To doskonałe miejsca do spędzania czasu z dziećmi, wspólnych spacerów czy zabaw. Do tego znajdują się na Białołęce liczne zieleńce, kwietniki i rezerwaty przyrody.

Infrastruktura dla dorosłych i dzieci

Tym, co Białołękę cechuje, to doskonała infrastruktura. Jest tutaj wszystko, czego potrzebuje rodzina – wielkopowierzchniowe sklepy, dyskonty, centra handlowe, punkty usługowe, ale przede wszystkim żłobki, przedszkola i szkoły (zarówno państwowe, jak i prywatne), place zabaw, przychodnie lekarskie i gabinety specjalistyczne. Każda rodzina znajdzie tutaj miejsca niezbędne do codziennego funkcjonowania, ale też szeroką gamę zajęć pozalekcyjnych czy okazji do wspólnego spędzania czasu!