Zamieszkaj na Mokotowie !

21 października 2019

Mokotów to dzielnica pełna miejskiej zieleni. Jej prestiż stale rośnie, można wręcz powiedzieć, że panuje nieprzerwanie moda na Mokotów – i nic w tym dziwnego! Jeśli rozważasz zakup mieszkania na Mokotowie, sprawdź koniecznie, co ta dzielnica ma do zaoferowania.

Mokotów położony jest w lewobrzeżnej części Warszawy. W dzielnicy tej zamieszkuje blisko 218 tysięcy mieszkańców. Pod względem liczby ludności jest to największa warszawska dzielnica. Dzielnica sąsiaduje m.in. ze Śródmieściem, Ochotą czy Wilanowem.

Mokotów pełen zieleni

Tym, co wyróżnia tę dzielnicę, jest duża ilość zieleni. Do najbardziej znanych zaliczają się oczywiście Łazienki Królewskie, Pola Mokotowskie, a także Park Dreszera, Park Arkadia, park Sielecki, park Morskie Oko, Dolina Służewiecka czy Królikarnia. To tereny doskonałe do aktywności fizycznej na łonie przyrody.

To tutaj znajduje się także największy naturalny zbiornik wodny w Warszawie – Jeziorko Czerniakowskie, które (wraz z otoczeniem) zyskało status rezerwatu przyrody. Tereny zielone w połączeniu z licznymi placami zabaw sprawiają, że Mokotów to świetne miejsce także dla rodzin z dziećmi.

Komunikacja

Mokotów jest bardzo dobrze skomunikowany z pozostałymi dzielnicami Warszawy. W dużej mierze odpowiada za to metro, które przejeżdża przez tę dzielnicę. Z prawobrzeżną częścią stolicy Mokotów połączony jest Mostem Siekierkowskim. Oczywiście kursują tutaj liczne linie autobusowe oraz tramwajowe – nie tylko do centrum, ale i w dalsze zakątki stolicy. Warto nadmienić, że na Mokotowie nie brak ścieżek rowerowych – wielu mieszkańców tej części Warszawy z chęcią przemieszcza się jednośladem.

Architektura

Mokotów cechuje różnorodna zabudowa. Składają się na nią m.in. wille, w których mieszczą się liczne ambasady; osiedla budowane z tzw. wielkiej płyty, a także najwyższej klasy apartamentowce. Na Mokotowie powstają nowe inwestycje, a w nich mieszkania dostosowane do oczekiwań inwestorów. Na Mokotowie znajduje się także Służewiec Przemysłowy, postindustrialny obszar, przekształcający się obecnie w przestrzeń biurową i handlową. Nie tylko na Służewcu, ale i w innych częściach dzielnicy mieszczą się biurowce, a w nich siedziby globalnych firm.

Infrastruktura

Mieszkańcy Mokotowa znajdą tu wszystko, czego im potrzeba. Mokotów może poszczycić się rozbudowaną ofertą kulturalną (m.in. licznymi kinami studyjnymi i teatrami, jak. Teatr Nowy czy Teatr Lalek Guliwer) i gastronomiczną – nie brak tu lokali ze świetną kuchnią z całego świata. Co rusz można znaleźć także kawiarnie z wyborną kawą. Na zakupy można wybrać się m.in. do Galerii Mokotów czy Sadyba Best Mall.

Zamieszkaj na Mokotowie

Mokotów, dzięki swym licznym atutom, cieszy się dużym zainteresowaniem wśród osób planujących zakup mieszkania. Jak się okazuje – nie bez powodu. Mieszkając na Mokotowie, można znaleźć wszystko to, co potrzebne, aby cieszyć się urokami życia w stolicy, a jednocześnie móc na co dzień obcować z przyrodą.